نجفی مهری

نجفی مهری

سیستم جراحی داوینچی کمک می کند تا جراح ، عمل جراحی حداقل تهاجمی را  با مجموعه ای پیشرفته از ابزار های تکنولوژیک رباتیک و نمای سه بعدی  با کیفیت بالا در محل جراحی انجام دهد. جراحی حداقل تهاجمی با سیستم داوینچی به طور گسترده ای در روش های جراحی  اورولوژی و زنان و همچنین در چندین روش دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد..

یکی از دلایلی که جراحان از سیستم داوینچی استفاده می کنند این است که ممکن است نتایج بهتر را فراهم کند. به عنوان مثال، یکی از نتایج، کاهش تعداد عوارض ناشی از هیسترکتومی(خارج کردن رحم در زنان)  است. بررسی تجربیات منتشر شده نشان می دهد در بیماران مبتلا به  توده خوش خیم، هیسترکتومی  با استفاده از تکنولوژی و سیستم  داوینچی ممکن است عوارض کمتری نسبت به بیمارانی که تحت  عمل جراحی  و یا  لاپاروسکوپی  بوده اند را تجربه کنند.

سیستم های جراحی داوینچی توسط سازمان  استاندارد  غذا و دارو  امریکا ( FDA ) برای استفاده در تعدادی از انواع جراحی ها دریافت کرده اند 

 

جراحی شما  تحت کنترل است

سیستم جراحی داوینچی ( da Vinci ) جراح شما را با مجموعه ای پیشرفته ای از ابزارهای مورد استفاده در عمل جراحی حداقل تهاجمیو  با تکنولوژی  رباتیک  کمک میکند. اصطلاح "روباتیک" اغلب مردم را گمراه می کند. در واقع ، روبات ها عمل جراحی انجام نمی دهند. جراح شما با  سیستم داوینچی و با استفاده از ابزارهایی که از طریق کنسول هدایت می کند عمل جراحی انجام می دهد.  سیستم داوینچی جراح حرکات دست خود را در کنسول مربوطه  در زمان  های واقعی تجربه  می کند، در حالی که جراح  کنسول ها  خم می کند و چرخان می کند. ابزارهای کوچک  تحت  هدایت و کنترل مچ دست مانند یک دست انسان حرکت می کنند، اما با محدوده وسیع تر حرکت می کنند. سیستم بصری  داوینچی همچنین دارای نمایشگرهای بسیار با کیفیت و سه بعدی با کیفیت بالا در زمینه جراحی می باشد. اندازه این ابزار جراحان را قادر می سازد تا از طریق یک یا چند برش کوچک  عمل کنند. از تکنولوژی و سیستم روباتیک داوینچی ،  بعنوان یک روش جراحی حداقل تهاجمی  در  بیماران محتلف بکار گرفته میشود:

1-     در بیماران قلبی   بعنوان جایگزین جراحی قلب باز

2-     در بیماران تیازمند  به جراحی های روده بزرک ( کولون و رکتال )

3-     در بیماران با نیاز به  جراحی های عمومی نظیر اصلاح فتق اینگوئینال

4-     در بیماران ژنیکولوزی نظیر خارج کردن رحم (هیسترکتومی)

5-     در جراحی های  ناحیه سر وگردن نظیر جراحی گل. و یا دهان

6-      در جراحی های قفسه سینه نظیر کانسر ریه

7-     در بیماریهای اورولوژی نظیر پروستات و کلیه 

 

سیستم داوینچی یک خانواده از فن آوری ها 

بیمارستان ها ممکن است یک یا چند  مدل  از داوینچی موجود داشته باشند. این سیستم ها همه کار می کنند تا جراح شما را مجبور به عمل جراحی حداقل تهاجمی کند. مدل های مختلف عبارتند از:

     

 

اگر  چه بهره برداری از سیستم جراحی روباتیک  داوینچی  در کشورهای پیشرفته  و بصورت استاندارد رسمی و تائید شده ، سالهاست انجام میشود، با این وجود در ایران ، متاسفانه  بیماران از این تکنولوژی  برخوردار نمی باشند و لذا  برخی بیماران متقاضی  اعزام به خارج از کشورهستند.

ما در شرکت اسماء سیر با شناسایی مراکز معتبر درمانی در کشور ترکیه و اروپا  که از سیستم های داوینچی و تیم حرفه ای و متخصص  برخوردار هستند ، آماده اعزام بیماران متقاضی هستیم.  در برخی موارد نیز ممکن است  دریافت ارز درمانی با نرخ دولتی نیز  امکان پذیر باشد. 

لطفا با همکاران ما در شرکت اسما سیر مستقیما در ارتباط شوید تا بهترین خدمات مدیکال توریسم را دریافت نمایید.

مدیر عامل

دکتر سهیل نجفی مهری

 

شایع ترین جراحی  های ارولوژی  ،  پروستاکتومی (جراحی پروستات) و نفروکتومی (جراحی کلیه ) است. 

متخصص ارولوژی مشکلات و ناهنجاری های  سیستم های دستگاه ادراری مرد و زن و سیستم تولید مثل مردان را پوشش می دهد. دستگاه ادراری شامل کلیه ها، مثانه و بافت ها و عضلات مرتبط با آن است. سیستم تولید مثل مردان شامل غده پروستات، آلت تناسلی، بیضه ها و ساختارهای مرتبط با آن است. شرایطی که باعث مشکلات این سیستم ها می شوند عبارتند از: محدود کردن پروستات بزرگ شده، تومورهای خوش خیم و سرطان و ممکن است به مراقبت پزشکی نیاز داشته باشند. در مورد سرطان و یا زمانی که تغییر سبک زندگی، دارو و سایر گزینه ها نشانه های دیگر اختلال و بیماری  را کاهش نمی دهد، پزشک ممکن است عمل جراحی را پیش بینی کند.

اگر به شما گفته شده است که سرطان پروستات دارید،  بد نیست که مطلع باشید  که بیش از 2.9 میلیون مرد در ایالات متحده زندگی می کنند که با سرطان پروستات تشخیص داده شده اند. سرطان پروستات دومین شایع ترین سرطان در مردان آمریکایی است که در حدود یک نفر از هر نه نفر مبتلا هستند. سرطان پروستات می تواند قبل از اینکه شما حتی با علائم غربالگری، مانند آزمایش میزان آنتی ژن پروستات (PSA) در خون و یا آزمون دیزیال رکتال (DRE) برای احساس غده پروستات، پیدا کنید، بروز کند. اگر اخیرا  تشخیص سرطان پروستات برای شما اعلام شده باشد ،  بر اساس فاکتورهایی که شامل اندازه تومور هستند و احتمال اینکه سرطان احتمال دارد به همراه عوامل دیگر مثل سن، سلامت و دیگر ملاحظات شخصی شما روش درمانی مناسب نظیر جراحی ممکن است بکار گرفته شود.  گزینه های موجود برای مراقبت و درمان تومورها و بزرگ شدن پروستات،  شامل نظارت و پیگیری  مداوم (مشاهده) یا مراقبت های فعال، یعنی زمانی  که شما تغییرات در علائم را مشاهده می کنید و توجه به  نتایج آزمایشگاهی  و آزمایش های خون است. این کار به این دلیل است که سرطان پروستات اغلب به آرامی رشد می کند و بعضی از مردان ممکن است هرگز برای درمان سرطان پروستات نیاز نداشته باشند بسیاری از گزینه های فعال درمانی برای مردان امروز وجود دارد، از قبیل شیمی درمانی، هورمون درمانی، کریوتراپی و رادیوتراپی. ممکن است که دکتر شما پروستاتکتومی رادیکال را توصیه کند که جراحی برای برداشت غده پروستات و بافت اطراف آن است گره های لنفاوی مورد آزمایش قرار می گیرند تا ببینند آیا سرطان از غدد پروستات گسترش یافته است یا خیر.جراحان می توانند یک پروستاتکتومی رادیکال را از طریق جراحی باز انجام دهند، که نیازمند یک برش بزرگ در شکم یا یک روش مهاجم کوچک است. در جراحی سنتی باز، جراح به طور مستقیم از طریق برش در ناحیه جراحی به نظر می رسد و با استفاده از ابزار دستی، پروستات را از بین می برد.دو روش حداقل تهاجمی وجود دارد: " پروستاتکتومی لاپاروسکوپی" و "جراحی با کمک روباتیک با با فناوری داوینچی. جراحان عمل جراحی لاپاروسکوپی یا حداقل تهاجمی را از طریق چند برش کوچک یا یک برش کوچک انجام می دهند. برای انجام یک پروستاتکتومی لاپاروسکوپی، جراحان هنگام دیدن تصاویر بزرگ از لاپاروسکوپی (دوربین) بر روی یک صفحه نمایش ویدئویی، از ابزارهای بازویی بلند استفاده می کنند.یک سیستم داوینچی چیست؟داوینچی یک سیستم جراحی است که شامل سه جزء است: کنسول جراح ،  سیستم روباتیک بیمار و سیستم مانیتورینگ وبصری است.

                               

از جمله کشور های  برخوردار از تکنولوژی داوینچی  ، میتوان به ترکیه اشاره کرد. در بیمارستان  آمریکایی استانبول، بیمارستان کوچ استانبول  (بیمارستان دانشگاهی کوچ)  ، گروه بیمارستان های آجی بادم در استانبول و  و بیمارستان کورا در آنکارا هم از تکنولوژی روباتیک داوینچی استفاده می کنند  و هم از گروههای جراحی تخصصی  با صلاحیت  برخوردار هستند.

به دلیل مشکلات  و عوارض جانبی حاصل از جراحی باز و یا  رتروگرید در درمان تومور و توده های پروستات، تمایل بسیاری از بیماران  به استفاده از تکنولوژی روبوتیک داوینچی در جراحی تومور های پروستات می باشد. با توجه به محدودیت های موجورد، ترکیه یکی از مقاصد گردشگری سلامت و مدیکال توریسم برای بسیاری از بیماران اروپایی و   بیماران  ایرانی مبتلا به پروستات  است.   همکاران  ما در شرکت مدیکال توریسم اسما سیر ، آماده هستندبا تشکیل پرونده پزشکی مراحل اخذ پذیرش از بیمارستان های ترکیه ای و اروپایی برای جراحی روبایک داوینچی در پروستات را اخذ نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر دز زمینه درمان با استفاده از سیستم کم تهاجمی و روباتیک داوینچی در کشور ترکیه،  با ما در تماس باشد.

دکتر سهیل نجفی مهری

 

 

یکشنبه, 19 -2667 ساعت 05:53

گامانایف

روش رادیو جراحی  گامانایف ( GamKnife   ) در واقع جراحی با استفاده از  یک نوع تابش درمانی  است که  برای درمان تومورها ، ناهنجاری های عروقی و ناهنجاری های دیگر در مغز مورد استفاده  است. رادیوجراحی  گامانایف ، مانند اشکال دیگر رادیوجراحی(( Radiosurgery (SRS) نظیر سایبرنایف ، عمل جراحی در شکل سنتی نیست ، زیرا به هنگام استفاده از گامانایف  هیچ گونه برش  پوست و بافت انجام نمی شود. گامانایف  یکی از روش های دقیق ، قدرتمند، و اثبات شده برای درمان اختلالات مغز است. این روش بدون درد با استفاده از صدها منبع  از پرتوهای تابش بسیار متمرکز با هدف قرار دادن تومورها و ضایعات مغزی انجام  می شود. به خصوص زمانی مفید است که روش های متداول جراحی در معرض خطر بالا برای بیماران است.

پس از انجام  درمان با  گامانایف ، مواد ژنتیکی در سلول های تومور آسیب دیده  ، و در نتیجه با ناتوانی  در  تولید مثل سلولهای سرطانی  سلول های تومور می میرند و تومور به تدریج کوچک میشود.

موارد کاربرد گامانایف:

 • تومورهای خوش خیم یا بدخیم مغز
 • درد
 • ناهنجاری های عروقی شریانی مغز
 • نورالژی عصب سه قلو
 • آکوستیک نوروگما
 • تومورهای پایه هیپوفیز و جمجمه

 

پیشگامان در درمان با گامانایف

مراکز معتبر درمانی در کشورهای پیش رفته نظیر  UPMC با  نصب اولین دستگاه در امریکای شمالی  در ۱۹۸۷ تکنولوژی را  معرفی کرد  و با ارتقاء مدل های پیشرفته و با  بهبود تکنولوژیکی. بیش از 30 سال است  که فعالیت دارد.  و یک مرکز آموزش عمده برای جراحان اعصاب ، انکوشناسان تابش ، و فیزیکدانان پزشکی از سراسر جهان است.

اگر چه در ایران هم مدل اولیه ای  از دستگاه گامانایف  در سال 1381 در مرکز خیریه کامرانی نصب و راه اندازی شد ولی متاسفانه در چند سال اخیر امکان بهره برداری از این دستگاه به دلیل  نسل قدیمی و مشکلات فنی فراهم نبوده است.

 از طرف دیگر در کشور ترکیه با سرمایه گذاری در این زمینه توانسته اند در برخی مراکز درمانی معتبر خود از این تکنولوژی بهره برداری کنند. برای مثال  مجموعه گروه بیمارستانهای آجی بادم در ترکیه  ، با بهره برداری  از دستگاه  مدل 2017 شرکت آیکون، و تیم تخصصی پزشکی هسته ای و جراحان مغز و اعصاب آموزش دیده و متبحر،  از جمله مراکز تخصصی در بکارگیری گامانایف در ترکیه محسوب میشوند. بکارگیری این نسل جدید از دستگاه گامانایف اجازه می دهد تا برای یک رویکرد مبتنی بر قاب و یا بدون قاب صورت ، جراحان با گزینه های بیشتر در هنگام درمان شرایط عصبی پیچیده. اقدام نمایند. فن آوری شرکت معظم آیکون با استفاده از تصاویر توموگرافی و اسکن مغزی ، با استفاده از کنترل دوز اشعه و مدیریت حرکت سیستم های مدور دستگاه، برای اطمینان از درمان با دقت شدید به هدف قرار دادن مناطق در مغز دقیق تر از همیشه, کمک می کند.

استفاده از گامانایف در درمان تومورهای مغزی ، تومور هیپوفیز  و ناهنجاریهای عروق مغزی اجتناب ناپذیر است . از آنجایی که در کشور ما این تکنولوژی در حال حاضر وجود ندارد ، شرکت مدیکال توریسم اسما سیر با اعزام بیماران به مرکز گامانایف در بیمارستان آجی بادم که از مراکز معتبر و پیشگام در ترکیه است ، شرایط مناسب را برای بهبود و درمان بیماران فراهم می سازد.  برای اطلاع از هزینه ها و برخورداری از ارز درمانی با نرخ دولتی، لطفا ابتدا با ما در تماس باشید .

 

 

چهارشنبه, 11 دی 1398 ساعت 10:58

بیمارستان دانشگاه کوچ

بیمارستان دانشگاه  کوچ (Koç) یکی از چندین موسسه پزشکی بنیاد Vehbi Koç  واقع در استانبول می باشد . این یک مرکز پزشکی با نام تجاری جدید و مدرن که در مساحت بیش از 220،000 متر مربع واقع شده است. به عنوان یک بیمارستان چند رشته ای (مولتی دیسیپلناری) ، تمام زمینه های مهم پزشکی در آن وجود دارد، که امکانات  درمانی لازم  را برای بیماران مبتلا به بیماری های مختلف را فراهم می کند.

 این مرکز با حمایت کامل مالی ، مجهز به آخرین فن آوری های روز دنیا است. همه چیز برای تشخیص سریع و ارائه کمک فنی و تکنولوژیک به متخصصین گروه پزشکی در این راستا فراهم شده است . مدیریت بیمارستان دانشگاه کوچ استانبول با درنظر گرفتن  و پیروی از دستورالعمل هاو تجهیزات معتبر جهانی ، از استانداردهای جهانی پیروی می کند.

بیمارستان  کوج  (Koç) تحت لیسانس و زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی کوچ می باشد . این دانشگاه  یک دانشگاه  پزشکی نسبتا جوان اما معتبر با پتانسیل تحصیلی عالی است.  دانشگاه علوم پزشکی در حدود 220.000 متر مربع ابوده و شامل دانشکده پزشکی، دانشکده پرستاری، آزمایشگاه های تحقیقاتی و مرکز آموزش پیشرفته می باشد. دانشگاه علوم پزشکی با هدف دستیابی به سرمایه انسانی واجد شرایط در بخش مراقبت های بهداشتی با رویکرد نوآورانه و تیم پویا در استانداردهای آمریکای شمالی کمک می کند.

 بیمارستان دانشگاه کوچ (Koç) در سپتامبر 2014 به عنوان یک بیمارستان تحقیق و آموزش شروع به  فعالیت کرد. از سال 2016، بیمارستان ظرفیت خود را به 404 اتاق مجزا و 73 واحد مراقبت های ویژه (366 بزرگسال و 111 کودک) افزایش داده است. با 13 اتاق عمل جراحی و 14 اتاق مداخلات پزشکی ، بیش از 4000 عمل جراحی و اینتر ونشنال  پروسیجر انجام شده است. در طول سال 2016، بیمارستان دانشگاه کوچ (Koç)  حدود 6000 بیمار بستری و 65،000 بیمار سرپایی مورد مراجعه داشته است و به بیش از 1600 بیمار بین المللی نیز خدمات ارائه کرده است.

 

در بیمارستان کوج ( Koc) توسعه و بهبود تاکتیک های درمان سرطان، بیماری های هماتولوژیک، بیماری های قلبی عروقی، آسیب های جراحی مغز و اعصاب بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. متخصصین کلینیک توجه خاصی به آنکوهماتولوژی کودکان، مخصوصا پیوند مغز استخوان و شیمی درمانی دارند. متخصصین بیمارستان دانشگاه کوچ (Koç) یک رویکرد منحصر به فرد را برای هر مورد اعمال می کنند. این تاکتیک جامع در بسیاری از موسسات پزشکی پیشرو نه تنها در ترکیه، بلکه در اروپا در طول سال های فعالیت ثابت شده است.

 

منبع: https://kuh.ku.edu.tr/en

 

سه شنبه, 10 ارديبهشت 1398 ساعت 11:40

چگونه ارز درمانی با نرخ دولتی دریافت کنیم؟

متاسفانه در شرایط فعلی کشور ، اعزام برخی ازبیماران به خارج ازکشور جهت درمان اجتناب ناپذیر شده است. لزوم استفاده از تکولوژی های خاص تشخیصی نظیر تصویر برداری های پیشرفته  در تشخیص سرطان ها، لزوم  استفاده از تکنولوژی های درمانی جدید رادیوسرجری  نظیر سایبرنایف (Cyber Knife) ، گامانایف (Gama Knife)  و یا تکنیک های رادیوتراپی نظیر IMRT  کمیاب ، شیمی درمانی با داروهای جدید و  همچنین و روش های درمانی تارگت تراپی و ایمنی تراپی ، از جمله مواردی است که اعزام  بیماران مبتلا به تومور های مغزی و انواع سرطان ها را به خارج از کشور منجمله کشور ترکیه و یا برخی کشورهای اروپایی نظیر فرانسه و آلمان  اجتناب ناپذیر کرده است.

متاسفانه به دلیل  شرایط اقتصادی کشور در حال حاضر و تلاطم افسار گسیخته قیمت ارز،  هزینه های درمان های خارج از کشور  بسیار افزایش یافته است . به همین دلیل اولین نگرانی بیمار و خانواده وی به هنگام تصمیم گیری در اعزام بیماران نرخ ارز آزاد و چگونگی دریافت ارز درمانی با نرخ دولتی می با شد.

اگر چه  در سیستم بانکی کشور تمهیداتی  در تخصیص ارز درمانی با نرخ دولتی  پیش بینی شده است ، اما فرآیند ارائه ارز درمانی با نرخ دولتی به بیماران  توسط سیستم بانکی پیچدگی هایی پیدا کرده است.  ما در شرکت اسما سیر تلاش کرده ایم با اطلاع و بهره برداری دقیق از آئین نا مه های تخصیص ارز درمانی با نرخ دولتی، و برقراری ارتباط با سیستم بانکی و سایر مراجع ذیربط،  با ارائه راهنمایی و راهکار  مناسب، فرآیند دریافت ارز درمانی با نرخ دولتی را کوتاه نموده و هزینه های درمان بیماران را بسیار کاهش دهیم.

لذا بیماران متقاضی اعزام به خارج از کشور ، از طریق این شرکت میتوانند با دریافت ارز درمانی به نرخ دولتی در هزینه های درمانی  خود بسیار صرفه جویی نمایند.  لطفا قبل از آنکه با مرکز درمانی خارج از کشور و یا برخی نمایندکان آنها در ایران  ارتباط برقرار کنید، با شرکت اسما سیر مرتبط شوید تا کارشناسان ما شرایط دریافت ارز درمانی  با نرخ دولتی و اعزام بیمار  از طریق این شرکت  را برای شما بیان کنند .

توجه داشته باشید در اعزام بیمار از طریق شرکت اسما سیر بعنوان نماینده رسمی  و طرف قرارداد برخی  بیمارستان های خارج از کشور نظیر آنادولو، آجی بادم، کوچ و لیو ،  در استانبول ترکیه ، هیچگونه  کارمزدی از طرف این شرکت دریافت نمی شود و بیمار کلیه هزینه های درمانی خود را در محل  بیمارستان و به سیستم حسابداری رسمی  بیمارستان پرداخت می نماید .  علاوه برآن ما تلاش می کنیم با نظارت دقیق بر فرآیند درمانی  و مذاکره با بیمارستان  ، تخفیف های مناسب از بیمارستان برای بیمار دریافت کنیم .

تلاش ما ارائه خدمات درمانی مناسب و با کیفیت و کاهش هزینه های درمانی بیمار  از طریق دریافت ارز درمانی با نرخ دولتی و دریافت تخفیف هزینه ها ی درمانی و مدیریت برنامه سفر  است.

لطفا با ما در تماس باشید.

هورمون تراپی یا هورمون درمانی نوعی از روش های سیستمیک درمانی است که برای اضافه کردن، بلوک کردن یا حذف هورمون های بدن برای کاهش و یا متوقف کردن رشد سلول های سرطانی کاربرد دارد. در مراکز درمان سرطان آمریکا® (CTCA) و در مراکز معتبر و پیشرفته درمان سرطان در سایر کشورها،  از هورمون درمانی برای مبارزه با انواع مختلف سرطان در کنار سایرخدمات و روش های درمانی انکولوژی  و همچنین کنترل عوارض جانبی سرطان استفاده می شود.

هورمون ها به عنوان پیام ر سان های شیمیایی  بدن شناخته می شوند و در غدد درون ریز بدن تولید می شوند . این غدد شامل غدد تیروئید، پانکراس، تخمدان های زنان و بیضه ها در مردان است. برخی از هورمون ها باعث رشد برخی از سرطان ها مانند پستان و پروستات می شوند. اما، در بعضی موارد، همان هورمون ها ممکن است کشتن، کند شدن یا جلوگیری از رشد سلول های سرطانی را  باعث شوند.

هورمون درمانی اغلب پس از عمل جراحی (به عنوان درمان کمکی) برای کاهش خطر ابتلا به سرطان استفاده می شود. گاهی اوقات نیز قبل از جراحی  و در مراحل اولیه برو سرطان (مثلا دردرمان سرطان سینه در فاز های اولیه )نیز شروع شده میشود. این روش  معمولا برای حداقل 5 سال در نظرگرفته می شود. هورمون درمانی نیز می تواند برای درمان سرطان برای کنترل عود مجدد و یا جلوگیری از متاستاز (تهاجم) سلول های سرطانی به سایر ارگان های بدن استفاده می شود.

هورمون درمانی معمولا شامل مصرف داروهایی است که سلولهای سرطانی را  از دسترسی به هورمونهایی که  برای رشد خود نیاز به آن دارند ،  جلوگیری می کند. در بعضی موارد، پزشک شما ممکن است از طریق جراحی غددی  را که مسئول تولید هورمون است، از بدن خارج کنند . پزشکان  ممکن است از ترکیب هورمون درمانی با سایر درمان های سرطانی مانند شیمی درمانی و پرتودرمانی استفاده کنند.

هنگامی که سرطان پروستات، پستان، تخمدان، رحم یا سرطان تیروئید تشخیص داده می شود،  هورمون درمانی به عنوان گزینه درمان در نظر گرفته می شود. عوامل متعددی در تعیین نوع هورمون درمانی انتخابی برای بیمار دخالت دارد. این عوامل  شامل سن بیمار، نوع و اندازه تومور و وجود گیرنده های هورمون در تومور باشد.

از هر 3 سرطان پستان حداقل 2 مورد آن ، گیرنده هورمون مثبت هستن، یعنی سلولهای سرطانی آنها دارای گیرنده هایی (پروتئین هایی) است که به هورمون استروژن (سرطان های ER مثبت) و / یا پروژسترون (سرطان های PR مثبت) متصل می شود. برای این سرطان ها، مقادیر بالای استروژن به سلول های سرطانی  موجب رشد و گسترش سلول های سرطانی می شود.

انواع مختلفی از هورمون درمانی وجود دارد که از راه های مختلف برای حفظ مقادیر استروژن و در نتیجه جلوگیری از رشد سلول های سرطانی استفاده می کنند. اکثر انواع هورمون درمانی برای سرطان پستان یا کاهش میزان فعالیت استروژن یا توقف تولید استروژن (نظیر داروی Tamoxifen)  از رشد سلولهای سرطان پستان جلوگیری می کنند.

برخی از درمان های هورمونی ،  بسته به نوع سرطان ، می توانند طیف وسیعی از عوارض جانبی را ایجاد کنند،  به عنوان مثال، بیماران مبتلا به سرطان پستان ممکن است احساس برافروختگی، تغییرات ترشحات واژن، کاهش میل جنسی و تغییرات خلق و خوی را تجربه کنند. بیماران مبتلا به سرطان پروستات ممکن است توانایی کمتری برای رسیدن به نعوظ یا ارگاسم داشته باشند. مهار کننده های آراماتاز ​​همچنین ممکن است باعث درد مفصل و عضلانی و همچنین افزایش خطر نازک شدن استخوان (پوکی استخوان) شود.

در طول درمان، خدمات مراقبت حمایتی را برای مبارزه با این عوارض جانبی ارائه می شود. طب سنتی، تغذیه درمانی، پزشکی ذهن و بدن و حمایت معنوی می تواند به کاهش عوارض جانبی کمک کند و همچنین کیفیت کلی زندگی بیمار را بهبود بخشد.

منبع:

https://www.cancercenter.com/treatments/hormone-therapy/

 https://www.cancer.org/cancer/breast-cancer/treatment/hormone-therapy-for-breast-cancer.html

 

مترجم:  دکتر سهیل نجفی مهری

با توجه به رایزنی انجام شده در خصوص ثبت نام کنندگان ایرانی در دوازدهمین کنگره بین المللی سازمان جهانی لیزرتراپی ، WALT 2018 ، اعلام می داریم دوستانی که از طریق این مجموعه نسبت به ثبت نام در کنگره مذکور اقدام نمایند ، از تخفیف 50 درصدی ثبت نام بهره مند خواهند شد. بدین معنا که وجه ثبت نام برای ایرانیان مورد معرفی توسط شرکت اسما سیر ، 250 یورو می باشد . ( این نرخ تا 10 خرداد 97 معتبر است )

این کنگره که با محور Photobiomodulation در تاریخ سوم تا ششم اکتبر 2018 برابر با 11 تا 14 مهر ماه 1397 در شهر نیس در کشور فرانسه ، در راستای اشتراک هرچه بیشتر دانش لیزرپزشکی برگزار می شود ، برای پژوهندگان این رشته مناسب بوده و فرصت مناسبی برای کسب دانش و بهره وری از امتیازات آن می باشد .

 

برای اطلاعات بیشتر در باره کنگره و و شهر نیس به آدرس زیر مراجعه کنید :

کنگره WALT 2018

توانمندی های تکنولوژیک  بیمارستان آنادولو

بیمارستان آنادولو در استانبول  ترکیه از تکنولوژی های جدید در تشخیص و درمان  انواع سرطان برخوردار می باشد.  این تکنولوژی ها منطبق با استانداردهای بین المللی امریکایی و اروپایی است. دو خصوصیت انسیتوی آموزشی غیر انتفاعی پزشکی  و همکاری نزدیک با مجموعه مشهور پزشکی جان هاپکینز امریکا ، این امکارن رافراهم کرده است که خدمات با کیفیت و استانداردهای جهانی  را ارائه نماید. در زمینه تشخیص و درمان سرطان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

مرکز پیوند مغز استخوان بیمارستان آنادولو، از دپارتمان های حائز اهمیت در این بیمارستان می باشد.

مرکز کانسر (سرطان) بیمارستان انادولو، از روش های نوین درمان سرطان استفاده میشود. این روش ها عبارتند از :

 • تکنیک های رادیوتراپی خارجی شامل IGRT , IMRT SBRT,
 • براکی تراپی (کاشت کپسول های رادیوایزوتوپ در داخل تومور)
 • SIRT (تجویز ماده رادیو اکتیو Yttrium-90 از طریق کاتتر به داخل تومور های کبدی
 • سوزاندن از طریق رادیوفرکانس ( تخریب سلول های سرطانی با استفاده از درجه حرارت بالا)
 • واکسیناسیون کانسر در هر فرد
 • کمو امبولیزاسیون (تجویز مستقیم داروی شیمی درمانی از طریق شریان  به تومور سرطانی)
 • آنتی بادی های مونوکلونال (درمان وریدی برای مرگ سلول های سرطانی)

دستگاههای مدرن تشخیص و درمان در بیمارستان آنادولو که شامل تجهیزات زیر می باشد:

 

 • Da Vinci Robotic System (160 operations per year);
 • Cyber-Knife (the first in Turkey); )
 • IMRT;
 • 3D-CRT;
 • SPECT;
 • DEXA;
 • PET-CT;
 • MRI (3 Tesla);
 • Multisection CT (Flash-CT);
 • Gamma probe.

 

همکاران ما در شرکت  اسما سیر آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان، تعیین هزینه ها و اعزام بیمار به مرکز درمانی آنادولو می باشند . با ما در تماس باشید .
 تلفن 77514998 (021)     09372333599 تلگرام-موبایل
دکتر سهیل نجفی مهری
مرکز درمانی آنادولو

چهارشنبه, 11 دی 1398 ساعت 10:42

برگزاری دو کنگره مهم لیزرپزشکی

قابل توجه  اعضاء محترم انجمن  علمی پزشکی  لیزری ایران و سایر گروههای  لیزر پزشکی 

با توجه به برگزاری دو کنگره مهم  لیزرپزشکی در شهر آخن آلمان ( , WFLD2018 1-3 اکتبر 2018 ) و نیس فرانسه  (WALT201 , 3-6 اکتبر 2018 ) و پیرو هماهنگی بعمل آمده با انجمن علمی لیزر پزشکی ایران ، شرکت اسماء سیر  همچون سالهای گذشته ، شرایط و تسهیلات مورد نیاز علاقمندان و اعضاء محترم انجمن را برای حضور در این دو رخداد علمی بین المللی فراهم می نماید. اطلاعات تکمیلی کنگره ها در وب  سایت اسماء سیر قابل دسترس می باشد

از آنجائی که این دو کنگره در دو کشور مختلف و در یک بازه زمانی نزدیک به هم برگزار می شود ، لازم است تمهیدات مناسب اخذ ویزا ،  برای حضور در هریک از کنگره ها و یا  حضور  در هر دو دو کنگره فراهم گردد. لذا، با توجه به ترافیک سفارت های اروپایی خصوصا آلمان و فرانسه در تخصیص وقت سفارات برای تشکیل پرونده ویزا ، ضرورری است تا 10 خرداد  1397 نسبت ارسال تقاضای وقت سفارت از طریق کارگزاران ذیربط اقدام نماییم.

بدینوسیله از علاقمندان به حضور در کنگره WFLD  و WALT  خواهشمند است پس از تکمیل فرم ذیل ، ان را به همراه تصویر گذرنامه خود (و همراه) از طریق کانال های ارتباطی  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   تلگرام / واتس آپ 09372333599  برای ما ارسال کنند.

 

دانلود فایل حاوی فرم

 

لازم به ذکر است تلاش ما بر این خواهد بود با توجه به نرخ ارز ،  هزینه سفر همکاران ارجمند به نحو مقتضی کاهش داده شود. بنابراین بعد از اقدام جهت وقت سفارت  و تعیین تعداد دقیق متقاضیان در هریک از کنگره/کنگره ها ، برنامه ریزی و بودجه بندی مناسب ، هم بصورت تور گروهی و هم بصورت برنامه انفرادی (متناسب با سلیقه و بودجه بندی شخص متقاضی)، اعلام خواهد شد .

با احترام

دکتر سهیل نجفی مهری

چهارشنبه, 09 -2668 ساعت 16:43

کنگره APICA 2018 در کره جنوبی

هشتمین کنگره بین المللی آناتومیست ها در آسیای دور ،در شهر بوسان کره جنوبی 28 تا 31 اکتبر 2018 برگزار خواهد شد . این کنگره رشته های متتوعی از علوم آناتومیک را پوشش می دهد .

اظلاعات کنگره و هزینه های ثبت نام و شرکت در کنگره به شرح زیر است.

 

The 8th Asia Pacific International Congress of Anatomists (APICA) - Busan, South Korea

 

شرح ثبت نام زود هنگام ثبت نام معمولی ثبت نام در محل
ثبت نام کامل
اعضا فعال ₩ 350,000 / $ 350 ₩ 450,000 / $ 450 ₩ 500,000 / $ 500
دکترا و فوق دکترا ₩ 200,000 / $ 200 ₩ 250,000 / $ 250 ₩ 300,000 / $ 300
دانشجویان کارشناسی ارشد ₩ 150,000 / $ 150 ₩ 200,000 / $ 200 ₩ 250,000 / $ 250
   
4th AsACA
ثبت نام در 4th AsACA  ₩ 170,000 / $ 170 ₩ 200,000 / $ 200 ₩ 230,000 / $ 230
فوق برنامه ها
ضیافت عضو ₩ 50,000 / $ 50 ₩ 75,000 / $ 75
غیر عضو ₩ 25,000 / $ 25 ₩ 50,000 / $ 50
تور بوسان ₩ 50,000 / $ 50 ₩ 75,000 / $ 75
تور گینگ جو ₩ 100,000 / $ 100 ₩ 125,000 / $ 125

 

وب سایت رسمی کنگره : APICA 2018

کارشناسان ما در اسما سیر ، همواره پاسخگویی شما برای نحوه ثبت نام ، انجام مربوط به آن و ترتیب سفر شما می باشند . با ما تماس بگیرید .

اما این کنگره و حضور در آن بهانه ای برای یک سفر سیاحتی در کنار کسب علم و افزایش بیش از پیش ارتباطات و سطح دانش است . پس بد نیست درباره محل برگزاری کنگره بیشتر بدانیم :

بوسان یا پوسان شهری در جنوب شرقی استان Gyeongsang در جنوب کشور کره است. بوسان به خاطر سواحل طولانی، آب‌های گرم معدنی، محیط طبیعی و زیبا و نیز فستیوال بین‌المللی فیلم خود شناخته می‌شود و به همین هر فصول مختلف سال گردشگران بسیاری جذب این شهر می‌شوند.

بوسان  با داشتن جمعیتی بیش از ۳.۵ میلیون نفر، دومین شهر بزرگ کره‌جنوبی و بزرگترین بندر این کشور محسوب می‌شود.همینطور برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۰۲، جام جهانی فوتبال ۲۰۰۵ و اجلاس‌های سیاسی متعددی همچون اجلاس سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا-اقیانوسیه‌ی اپک در سال ۲۰۰۵ بر آوازه‌ی این شهر در منطقه و جهان افزوده است.
بندر بوسان از اصلی‌ترین شاهراه‌های تزانیتی و گردشگری کره جنوبی و پنجاهمین بندر بزرگ دنیا از نظر حجم بار ورودی و خروجی به شمار می‌رود. همینطور طولانی‌ترین رودخانه کره‌جنوبی در این شهر جاری است و یکی از بزرگترین فروشگاه‌های جهان در آن قرار دارد.


سفر به بوسان


هواپیما

فرودگاه بین‌المللی Gimhae در Gangseo-gu شهر بوسان به عنوان سومین فرودگاه بزرگ کره‌جنوبی نقش مهمی در ترسانزیت مسافر و بار به این کشور ایفا می‌کند.
این فرودگاه دارای چندین ترمینال جداگانه برای پروازهای داخلی و خارجی است که امکانات زیادی برای هرکدام تدارک دیده شده است.
برای رفت و آمد بین این فرودگاه و شهر، وسایل نقلیه متنوعی وجود دارد. خط ریلی بوسان-Gimhae که به مترو شماره این شهر متصل می‌شود سریع‌ترین روش حمل و نقل است. با این حال سرویس‌های اتوبوسی لیموزین و عادی و تاکسی‌های متعدد برای سفر به شهر در اطراف فرودگاه قابل مشاهده‌اند.


قطار

بوسان بوسیله‌ی شبکه ریلی سراسری کره‌جنوبی به اغلب شهرهای این کشور متصل شده است.
دو ایستگاه مشهور در این شهر وجود دارد که اولی ایستگاه بوسان در نزدیکی محله‌ی چینی‌ها قرار داشته و بسیاری از بلیط‌های ارزان قیمت را می‌توان خریداری نمود. این ایستگاه در شب‌ها نسبت به دیگر مناطق بوسان که از نظر امنیتی بسیار مطمئن و در حد بالایی هستند، امنیت پایین‌تری دارد.
ایستگاه Gupo کوچکتر از ایستگاه بوسان است و البته خلوت‌تر. با این حال بلیط سفر ریلی از این ایستگاه به سئول ارزان‌تر تمام می‌شود!


اتومبیل

بوسان با سه بزرگراه به شهرهای اطراف خود متصل شده است که عبارتند از بزرگراه Gyeongbu از دائجون و دائگو، بزرگراه دیگری نیز بین دائگو و بوسان وجود دارد و بزرگراه سومی به نام Namhae که شهر گوانگجوی این کشور را به بوسان متصل می‌کند.


اتوبوس

تقریبا از تمام شهرهای این کشور می‌توان با اتوبوس به بوسان سفر نمود. این شهر دارای دو ترمینال مسافربری بین شهری است. همینطور از فرودگاه بوسان نیز می‌توان با اتوبوس به شهرهای مجاور سفر نمود.


راه دریایی

بین بوسان و ژاپن سرویس قایق‌های تندروی مسافری برقرار است. بدین منظور می‌توانید به ترمینال بین‌المللی دریایی این شهر مراجعه کنید.
به طور مثال سفر دریایی به شهر اوزاکای ژاپن حدود ۱۹ ساعت طول می‌کشد. کشتی دریایی کروز این مسیر بسیار راحت بوده و دارای امکانات فراوانی است.
البته نزدیک‌ترین خشکی ژاپن به بوسان یعنی جزیره‌ی Tsushima تنها یک ساعت و چهل دقیقه از بوسان مسافت دارد. این جزیره از بوسان قابل مشاهده است.


گشت و گذار در بوسان

جهت استفاده از وسایل نقلیه‌ی عمومی در شهر بوسان بهتر است از کارت اعتباری ویژه به نام Hanaro استفاده کنید که بوسیله‌ی آن می‌توانید کرایه‌ی خدمات مترو، تاکسی، اتوبوس‌های شهری و خط ریلی بین فرودگاه و شهر را پرداخت نمایید. استفاده از این کارت باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود.
مترو

متروی بوسان با چهار خط بیشتر نقاط مهم شهر را به یکدیگر متصل نموده است. تنها مشکل احتمالی برای استفاده از این خطوط شباهت بسیار زیاد اسامی ایستگاه‌هاست که در صورت عدم دقت لازم دچار دردسر خواهید شد!
تاکسی

همانند اغلب شهرهای بزرگ دنیا، تاکسی‌ها را می‌توانید در جای‌جای شهر پیدا کنید. در بوسان تاکسی‌ها از تاکسی‌متر استفاده می‌کنند به این نحو که برای دو کیلومتر اول ۲۸۰۰ وون کره باید بپردازید و پس از آن به ازای هر ۱۴۳ متر یکصد وون به مبلغ اضافه می‌شود.
تاکسی‌هایی به نام Mobeom هم هستند که مبلغ ورودی آنها بسیار بیشتر و در حدود ۴۵۰۰ وون کره است.
اغلب رانندگان به زبان انگلیسی آشنایی ندارند. اطراف فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های قطار مراقب رانندگانی که درخواست مبلغ ورودی بسیار بالا می‌کنند باشید. در صورت مواجهه با این قبیل افراد سراغ تاکسی بعدی بروید.
اتوبوس

سیستم اتوبوس‌رانی بوسان پیشرفته و وسیع است و اغلب نقاط شهر را پوشش می‌دهد.به همین علت مردم زیادی از این سیستم استفاده می‌کنند که سبب ازدحام جمعیت در ساعات شلوغ روز می‌شود.


دیدنی‌های بوسان

معبد Beomeosa: یکی از مشهورترین و مقدس‌ترین معابد بودایی کره است که قدمتی تاریخی داشته و داری چندین مجسمه و ستون‌های سنگی برجای مانده از قرون گذشته است.

معبد Haedong Yonggung: معبدی زیبا در نزدیکی دریا که پیوند مذهب و افسانه‌های دیرین کره‌ای را در جای جای آن می‌توانید مشاهده نمایید. زائران بسیاری برای شفای بیماری خود و کسب موفقیت از این معبد دیدار می‌کنند.

آبگرم Heosimcheong: یکی از بزرگترین مجتمع‌های آب گرم کره و منطقه جنوب آسیاست که امکانات بسیار فراوانی داشته و سالانه صدها هزار نفر را به سمت خود جذب می‌کند بطوریکه یکی از گردشگرپذیرترین اماکن بوسان به شمار می‌رود.

ساحل Gwangalli: ساحلی زیبا و پرطرفدار است که شن‌های نرم و امکانات رفاهی مناسبی را در اطراف خود دارد و میزبان بسیاری از مسابقات ورزشی محلی و بین‌المللی همچون مسابقات قایق‌رانی بادبانی المپیک ۱۹۸۸ بوده است.


جغرافیا و طبیعت بوسان

بوسان در جنوب شبه‌جزیره کره قرار دارد. این شهر بندری از دریا به ژاپن نزدیک است بطوریکه نزدیک‌ترین شهر کره به شش شهر بزرگ ژاپن محسوب می‌شود. شمال و غرب این شهر توسط کوه‌های نه چندان مرتفع احاطه شده و از جنوب و شرق به دریا می‌رسد.
این شهر در حقیقت در دلتای رود Nakdong گسترش یافته و مرتفع‌ترین کوه آن در شمال شهر قرار دارد.

آب و هوای این شهر همان آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب است با این تفاوت که کمی خنک‌تر می‌شود. شدت اختلاف دما در این شهر زیاد نیست و گرمای خیلی شدید یا سرمای سخت و خشنی را به سختی شاهد می‌شود.
البته طوفان‌های متعددی در تاریخ این شهر از سمت اقیانوس به آن هجوم آورده که برخی از آنها خسارات جانی و مالی فراوانی وارد آورده‌اند.
متوسط حداکثر دمای این شهر در طول سال به ۲۰ درجه سانتیگراد و متوسط حداقل دمای سال به ۱۲ درجه سانتیگراد می‌رسد. گرم‌ترین ماه‌های سال از ماه میْ تا اکتبر و سردترین ماه‌ها از دسامبر تا فوریه را شامل می‌شود.

خرید در بوسان

برای خرید پول کره می‌توانید به بانک‌های نزدیک Nampo-dong و Hauendae مثل بانک KB، بانک بوسان و بانک NH مراجعه کنید. البته خرید از طریق کارت‌های اعتباری همچون مسترکارت و ویزاکارت نیز ممکن است و همه‌ی ATM ها دارای زبان انگلیسی هستند.
نکته دیگر مربوط به سوپرمارکت‌های کره‌ای است. اقلامی که در این سوپرمارکت‌ها به فروش می‌رسند کاملا متفاوت از آن چیزی است که از یک سوپرمارکت انتظار دارید و غالبا هر سوپرمارکتی تنها کالاهای مخصوص خود را بفروش می‌رساند. خرید از این سوپرمارکت‌ها به علت اینکه نه از کیفیت وسایل آن می‌شود مطمئن بود و نه مواد اولیه آنها، چندان معقول نیست!


چندبازار مشهور بوسان

بازار ماهی‌های Jagalchi: در این بازار می‌توانید انواع ماهی‌ها و آبزیان دریایی را به صورت زنده مشاهده کنید. حتی اگر قصد خرید نداشته باشید، دیدن آبزیان مختلف جالب خواهد بود مخصوصا ساعات اولیه هر روز که صید‌های جدید به محل آورده می‌شود. رستورانی نیز در این بازار موجود است که می‌توانید غذاهای دریایی را بچشید.

مرکز تجاری Choryang: روبروی ایستگاه بوسان است که اغلب جنس‌های چینی و روسی را در آنجا بفروش می‌رسانند. چانه‌زنی یکی از اصول مهم خرید از این بازار است.

مرکز تجاری Seomyeon: یکی از شلوغ‌ترین مراکز تجاری شهر بوسان است که مردم بسیاری را برای خرید و تفریح به خود جذب می‌کند. وجود رستوران و مراکز تفریحی برای کودکان، بازار مخصوص بانوان و ارائه تخفیف‌های ویژه بر محبوبیت این مجتمع افزوده است.

غذا و رستورانبوسان شهری بندری است که غذاهای دریایی تازه و خوشمزه‌ای دارد. از جمله‌ی این غذاها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

Dong-nae pajeon: نوعی غذای دریایی است که با پنکیک پیاز سرو شده و غذای روتین بسیاری از رستوران‌های این شهر است.

سوپ Bokguk: نوعی سوپ که از ماهی بادکنکی تهیه می‌شود. این ماهی یکی از سمی‌ترین موجودات مهره‌دار کره زمین است ولی گویا سوپ‌ تهیه شده از گوشتش بسیار لذیذ می‌شود! ماهی بادکنکی در آبهای جنوبی ایران هم یافت می‌شود ولی بیشتر جنبه‌ی تزئینی پیدا کرده و در آکواریوم‌ها استفاده می‌شود. به هر صورت در بوسان می‌توانید طعم آن را هم بچشید.


امنیت و سلامت در بوسان

شماره تلفن‌های ضروری
پلیس: 112
آتش‌نشانی: 119
مرکز اطلاعات گردشگری: 0512538253

به طور کلی کشور کره جنوبی محیط شهری بسیار امن و ایمنی دارد، با این حال بوسان حتی امن‌تر از بسیاری از شهرهای این کشور محسوب می‌شود و نرخ جرم و جنایت در پایین‌ترین میزان خود قرار دارد. حتی شب‌های این شهر برای پیاده‌روی انفرادی نیز امن هستند.
مناطقی که احتمال خطر بیشتر است شامل ایستگاه‌های قطار و اتوبوس می‌شود. به هر صورت رعایت نکات امنیتی همواره تاکید می‌شود.
از نظربهداشتی نیز نگرانی خاصی در این شهر وجود ندارد.

صفحه1 از3

تماس با ما

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، پائین تر از تقاطع بهار شیراز

پلاک ۴۱۹، طبقه سوم واحد ۱۰، کد پستی ۱۶۱۳۹۸۳۱۳۴

ایمیل :  asmaseir@gmail.com  , info@asmaseir.com 

تلفن :   ۷۷۵۱۵۰۱۳ ۲۱ ۹۸+  

          ۷۷۵۱۵۰۹۳ ۲۱ ۹۸+

تلگرام :  ۹۳۷۲۳۳۳۵۹۹ ۹۸+

--------------------------------------------

Telegram     

تمامی حقوق سایت متعلق به اسماء سیر می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع لامانع است | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

Please publish modules in offcanvas position.